• امروز : سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 April - 2024
0
گزارش؛

شهدای دانش‌آموز؛ اسوه نسل جوان

  • کد خبر : 114221
  • 08 اسفند 1402 - 15:13
شهدای دانش‌آموز؛ اسوه نسل جوان
یادواره ۶ شهید معلم و ۱۳ شهید دانش‌آموز شهرستان فیروزکوه با حضور مسئول امور آسیب‌شناسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برگزار شد.

به گزارش خبرهای دیمه، یادواره شهدای دانش‌آموز و معلم شهرستان فیروزکوه با حضور عباس طاهری مسئول امور آسیب‌شناسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محمد حیدری‌منش فرماندار شهرستان فیروزکوه، مهدی سالاریه معاون سیاسی، انتظامی و اجتماعی فرمانداری، خانواده‌های معظم شهدا، فرهنگیان و دانش‌آموزان در سالن شهید آوینی دانشگاه آزاد واحد فیروزکوه برگزار شد.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامی یکی از اولویت‌های برگزاری یادواره‌های شهدا است که باد این فرهنگ در جامعه تبیین شود؛ شهدایی که امنیت و آرامش امروز خود را مدیون آنها هستیم؛ برگزاری یادواره‌های شهدا در انتقال این فرهنگ به نسل جوان و آشنایی آنها با سیره شهدا موثر خواهد بود که نشان داده شود در بزنگاه‌های مختلف اعم از عرصه انتخابات شهدا چه منشی داشته‌اند.

برگزاری یادواره شهدا در دستور کار مسئولان شهرستان فیروزکوه با هدف حفظ آرمان شهدا و آشنایی نسل جوان و نوجوان با شهدای عزیز شهرستان قرار دارد؛ در همین راستا یادواره شهدای دانش‌آموز و معلم شهرستان فیروزکوه در دانشگاه آزاد واحد فیروزکوه برگزار شد.

گفتنی است شهرستان فیروزکوه ۶ شهید معلم و ۱۳ شهید دانش‌آموز تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است که یادواره مذکور هجدهمین یادواره گرامیداشت و پاسداشت این شهدای گرانقدر است؛ همچنین قابل ذکر است که اجرای سرود، پخش کلیپ‌های شهدایی، سخنرانی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و … از جمله برنامه‌های این یادواره بود.

شهدای دانش‌آموز؛ اسوه نسل جوان

شهدا اسوه تمام صفات نیک برای نسل جوان هستند

محمد حیدری منش، فرماندار شهرستان فیروزکوه، در یادواره شهدای معلم و دانش آموز، اظهار کرد: شهدای ما اسوه تمام صفات نیکی هستند که یک جوان و نوجوان باید داشته باشند؛ کمک به مردم، ادب در برابر والدین، دغدغه مندی نسبت به انقلاب اسلامی و غیره از ویژگی‌هایی بود که شهدای ما در آن اسوه بودند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما میراث‌دار انقلاب اسلامی هستیم که از ابتدای خلقت قرار بود حکومت صالحین بر روی زمین شکل گیرد، نهضتی که از سال ۴۲ با هدایت امام راحل (ره) آغاز شد و در سال ۵۷ به پیروزی رسید؛ با پیروزی انقلاب اسلامی راهی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی شروع شد؛ به فرموده مقام معظم رهبری باید چند مرحله را طی کنیم تا به تمدن نوین اسلامی برسیم؛ انقلاب اسلامی شکل گرفت، امروز تلاش ما این است که دولت اسلامی را بر اساس آن ویژگی‌هایی که در انقلاب اسلامی بیان شده، شکل دهیم و در ادامه جامعه اسلامی است که مسیر رسیدن به تمدن نوین اسلامی را محیا سازد.

حیدری منش بیان کرد: بر این اساس باید با تاسی از شهدای گرانقدر تلاش کنیم جامعه اسلامی داشته باشیم؛ یکی از مظاهر جامعه اسلامی هویت بخشی اعتقادی و اسلامی است که نمود آن در همین برنامه‌های یادواره شهداست؛ وظیفه دینی، اجتماعی و شرعی است که برای تحقق این رویکرد و جامعه اسلامی مشارکت خود را نشان دهیم.

فرماندار شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: یکی از نشانه‌های مشارکت ما در نظام اسلامی در قالب مردم سالاری دینی است که امروز با انتخابات محقق خواهد شد؛ انتخابات تاکید مقام معظم رهبری و همه مسئولین نظام است؛ دشمن امروز تلاش دارد مردم ایران در انتخابات شرکت نکنند؛ با راهی که تاکنون طی کردیم و مردم در مسیر اسلامیت قرار گرفتند، به پشتوانه خون این شهدا نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته است و وظیفه داریم در انتخابات شرکت کنیم.

شهدای دانش‌آموز؛ اسوه نسل جوان

حفظ آرمان شهدا از اهداف برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز و معلم است

فاطمه سیر، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه، نیز در حاشیه این یادواره اظهار کرد: چهاردهمین یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز شهرستان فیروزکوه امروز مورخ ۸ اسفند ماه همزمان با سالروز امور تربیتی با حضور مسئولان شهرستان فیروزکوه و جمعی از دانش‌آموزان فعال در حوزه اتحادیه انجمن‌های اسلامی و فعال بسیج دانش‌آموزی و دیگر تشکل‌های دانش‌آموزی در سالن شهید آوینی دانشگاه آزاد واحد فیروزکوه برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به هدف برگزاری این یادواره، بیان کرد: هدف اصلی برگزاری این یادواره حفظ آرمان‌ها و پاسداشت مقام معظم شهدا در بین دانش‌آموزان عزیز و نوجوانان است تا بتوانیم با این اقدام در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گام‌های مهمی را برداریم.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه همچنین خاطرنشان کرد: در شهرستان فیروزکوه افتخار داریم در خدمت خانواده معظم ۶ شهید معلم و ۱۳ شهید دانش آموز باشیم.

شهدای دانش‌آموز؛ اسوه نسل جوان

انتخابات پرشور پایه‌گذار ایران قوی است

عباس طاهری، مسئول امور آسیب‌شناسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: از صدر اسلام تاکنون تشکیل حکومت اسلامی اولویت بوده است؛ بزرگ‌ترین حکومت اسلامی را پیامبر (ص) تشکیل داده است ولی بعد از حیات پربرکت ایشان حکومت به انحراف کشیده شد؛ انقلاب‌هایی که در کشورهای همچون لیبی، مصر و غیره تشکیل شد متفاوت از انقلاب اسلامی ما بود؛ باید بر این موضوع تامل کرد که دلیل ماندگاری انقلاب اسلامی ایران چه بود؟ یکی از رموز انقلاب اسلامی این است که ما پاسداران و مدافعینی در حوزه انقلاب به نام بسیجیان داریم که دعای خیر خانواده شهدا بدرقه راه اینهاست؛ لذا تا زمانیکه نیروهای بسیجی و ارزشی هستند از این نظام دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به سختی‌های انقلاب اسلامی، بیان کرد: جنگ، تحریم، اغتشاشات، درگیری‌های خیابانی و غیره بر ما در این سال‌ها تحمیل شده است که به واسطه آن عقب‌ماندگی‌هایی ایجاد شد؛ انقلاب ما نه تنها پشتوانه بین‌المللی نداشت بلکه در مقابل دنیای کفر ایستاد؛ هر قومی با خدا باشد، خدا با آن‌هاست؛ نقش بسیج دانش‌آموزی در این عرصه بسیار درخشان بود؛ بسیجیان ما در این سال‌ها ثابت کردند نیروهای ارزشی هستند و همچنان از انقلاب دفاع می‌کنند.

مسئول امور آسیب‌شناسی سپاه اشاره داشت: شهید فهمیده الگوی تمام عیار در حوزه بسیج دانش آموزی است که باید از این شهید الگو گرفت؛ امروز انقلاب ما به تمام جهان صادر شده است؛ معلمان ما عامل اصلی در تزریق فرهنگ ایثار و شهادت به نوجوانان و جوانان ما هستند.

طاهری با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات تصریح کرد: امروز یکی از اولویت‌های برنامه‌ریزی ما در حوزه انتخابات است؛ انتخابات همچون لیله‌القدر است و با بقیه روزها و برنامه‌ها متفاوت است؛ بحث مردم‌سالاری دینی مدنظر تمام مسئولان ماست؛ غالب انتخابات‌های ما قبل از انقلاب فرمایشی و سوری بود؛ از ابتدای انتخابات تاکنون بیش از ۴۰ انتخابات برگزار کردیم و این اوج مردم‌سالاری است؛ نقش مردم در حکومت‌داری ما نقش بی‌بدیلی است؛ مسئولان در جمهوری اسلامی به واسطه یا بی‌واسطه توسط مردم انتخاب می‌شوند.

انتخابات متضمن امنیت کشور است

وی تاکید کرد: انتخابات متضمن امنیت کشور است؛ حتی یک رای در حفظ و استحکام استقلال کشور موثر است؛ نقش اول را در نظام اسلامی ما مردم بازی می‌کنند و مشارکت حداکثری تقویت عنصر جمهوریت نظام است؛ استفاده از نخبگان و امیدآفرینی در کشور اهمیت انتخابات را در کشور نشان می‌دهد؛ هر چه مردم بیشتر پای صندوق‌های رای حاضر شوند فشار بین‌المللی بر کشور کمتر می‌شود؛ حضور پرشور مردم موجب می‌شود قدرت چانه‌زنی ما در مجامع بین‌المللی افزایش یابد.

مسئول امور آسیب‌شناسی سپاه خاطرنشان کرد: شرکت در انتخابات و تبلیغ برای مشارکت در انتخابات هم وظیفه شرعی است و هم وجوب و اهمیت آن را نشان می‌دهد؛ مشارکت در انتخابات آینده کشور ما را تضمین می‌کند؛ انتخابات پرشور پایه‌گذار ایران قوی است؛ دشمن به دنبال تلقین بی‌رونقی انتخابات و بی‌اعتمادی مردم به صندوق رای است؛ پس ضمن شرکت در انتخابات وظیفه همگانی است که دعوت به انتخابات و بصیرت‌افزایی داشته باشیم؛ مشارکت اولین اولویت است و اولویت دوم افزایش کیفیت انتخاب مردم است و همچنین نباید در این حوزه انسجام و وحدت مردم از بین برود.

طاهری اشاره کرد: آمریکای امروز دو دسته و رو به اضمحلال است که نمی‌تواند ادعا کند آمریکای ۱۰ سال پیش است و قدرت سابق را دارد؛ وضعیت رژیم صهیونیستی نیز از تغییر متعدد کابینه عیان است که به هم ریخته است؛ از بین رفتن اقتدار رژیم صهیونیستی و هیمنه پوشالی آن از نتایج طوفان الاقصی است که بروز کرده است؛ ملت‌ها حکومت‌های خود را از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی منع می‌کنند؛ از تجزیه‌طلبان نیز اسم و عنوانی باقی مانده است و تلاش دارند به جایگاه قبل خود برگردند که ناموفق هستند.

وی ادامه داد: دشمن تلاش دارد اصل مردم‌سالاری دینی و کارآمدی نظام ما را زیر سوال ببرد؛ ضمن تلاش بر مشارکت حداکثری، انتخاب اصلح داشته باشیم؛ به فرموده مقام معظم رهبری به قله نزدیک و به آینده خوش‌بین هستیم، علی‌رغم تمام مشکلاتی که در کشور وجود دارد؛ امروز به کل دنیا در حوزه دیپلماسی توجه داریم و نگاه کشور تنها به غرب نیست؛ آمریکا در منطقه ما به شدت منزوی بوده و یکی از دلایل این امر انقلاب اسلامی است؛ افزایش قدرت بازدارندگی ما و ارتقاء اقتدار نظام بر کسی پوشیده نیست.

مسئول امور آسیب‌شناسی سپاه در پایان گفت: نقاط ضعف نیز در کنار نقاط قوت وجود دارد که تلاش برای رفع نقاط ضعف در حال انجام است؛ به مشکلات اقتصادی باید از سوی دولت بیشتر توجه شود تا کاهش یابد؛ راهبرد انتخابات از سوی مقام معظم رهبری با مشارکت حداکثری، رقابت سالم، امنیت و سلامت تعیین شد که در این دوره از انتخابات گوی و میدان محیا است و انتخاب اصلح از سوی مردم صورت خواهد گرفت و بایدهای دشمن را با انتخاب خود تغییر خواهیم داد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://khabarhayedimeh.ir/?p=114221

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.