• امروز : سه شنبه - ۸ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 27 February - 2024
0
گزارش؛

برگزاری اولین جلس شورای اداری فیروزکوه در سال ۱۴۰۲

  • کد خبر : 112357
  • 17 فروردین 1402 - 12:11
برگزاری اولین جلس شورای اداری فیروزکوه در سال ۱۴۰۲
اولین جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه در سال 1402 برگزار شد.

به گزارش خبرهای دیمه،اولین جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه در سال ۱۴۰۲ با حضور سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

شعار سال در حد نصب بنر و بیلبورد نباشد

در این جلسه حجت‌الاسلام حسن حیدری، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با تاکید بر فضیلت شب‌های قدر اظهار کرد: فضیلت شب‌های قدر بیش از هزار شب است که می‌توان در یک شب ره صد ساله را طی کرد؛ مسئولین هم خود باید از این شب‌ها بهره ببرند و هم زمینه را برای مردم در نقاط مختلف شهر فراهم کنند؛ طبق روایتی از امام حنس مجتبی (ع) اگر کسی گره‌ای از کار برادر مومن خود باز کند همانند ۹ هزار سال عبادت است به گونه‌ای که روزها روزه بوده و شب‌ها عبادت می‌کرده است؛ خوشا به حال کسانی که از جایگاه خود برای خدمت به مردم استفاده می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به شعار سال خاطرنشان کرد: شعار سال باید دغدغه و تمرکز ما باشد، نه در حد نصب بنر و بیلبورد عمل کنیم؛ باید سهم خود را در تحقق شعار سال دریابیم و بدان عمل کنیم؛ مسئله اول کشور امروز مسئله تورم و رشد تولید است؛ درخواست من این است در روستا و شهر خود جلسه برگزار کنید که بدانید در این راستا چه اقدامی می‌توان انجام داد، با شناسایی ظرفیت روستاها که برخی از روستاها ظرفیت عظیمی دارند، می‌توان در راستای عمل به شعار سال استفاده کرد؛ برای افزایش نقش مردم در راستای شعار سال در قالب تعاونی یا حمایت از سرمایه‌های خرد باید اقدام کرد.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه بیان داشت: کشور ما کشور پرمصرفی است؛ اسراف ما در زمینه مواد غذایی، انرژی و غیره زیاد است؛ این نکته همواره باید تذکر داده شود حتی در مراسمات مذهبی باید یادآوری شود که نمی‌شود مجلس روضه اهل بیت (ع) برگزار کرد و در آن اسراف شود!

حجت‌الاسلام حیدری با اشاره به مسئله حجاب و عفاف، تصریح کرد: اولویت اول کشور اقتصاد است اما اولویت اول دشمن مسئله حجاب و عفاف است؛ این امر نشان می‌دهد چه کسی دلسوز مردم است، آن که اولویت اقتصادی دارد یا آن که اولویت کشف حجاب دارد؟! باید در این زمینه برنامه‌ریزی کند همانطور که دشمن در جنگ ترکیبی دقیق برنامه‌ریزی می‌کند ولو در حد نصب یک بنر یا برنامه‌های فرهنگی باشد باید به این مسئله توجه کرد؛ مسئولین باید توجه کنند در این زمینه وظیفه داریم، چراکه در اکثر وصیت‌نامه‌های شهدا مسئله حجاب و عفاف مطرح شده است.

وی ادامه داد: مخصوصاً در مناطق گردشگری باید به مسئله حجاب توجه ویژه شود، برنامه‌ریزی برای برنامه‌های فرهنگی با حضور روحانیون شود و نفس حضور روحانیون تاثیرگذار است.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه با تاکید بر اهمیت روز قدس اشاره داشت: مسئله اول ما در جهان اسلام قدس است؛ امسال یک ویژگی خاصی برای روز قدس وجود دارد که با توجه به تحرکات اسرائیل در منطقه است، که این امر نیازمند برنامه‌ریزی ویژه برای حضور پرشور مردم است.

دستگاه‌ها برای تحقق شعار سال باید همدل شوند

محمد حیدری‌منش، فرماندار شهرستان فیروزکوه، در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: فلسفه تشکیل جلسه اداری شهرستان خدمت کردن است؛ تلاش بر این است که به شکل مناسبی تدبیر شود تا خدمت‌رسانی به مردم به نحو احسن انجام شود؛ باید اولویت شعار سال قرار گیرد چراکه مسئله اساسی کشور اقتصاد است.

وی بیان داشت: حمایت از تولید در شهرستان فیروزکوه به مثابه حمایت از صنعت و حمایت از کشاورزی و دامچروری است؛ در روستاهای شهرستان عرصه‌های مختلفی برای تحول اقتصادی وجود دارد؛ مراتع و زمین‌های کشاورزی و همچنین ظرفیت‌هایی که در شهرستان وجود دارد باید استفاده شود تا زمینه تحقق شعار سال فراهم شود.

فرماندار فیروزکوه اشاره داشت: طبق گفته مقام معظم رهبری دستگاه‌ها باید به یکدیگر کمک کنند؛ دستگاه‌ها موازی کار نمی‌کنند بلکه باید در کنار هم فعالیت کنند؛ امر تنها مختص دستگاه‌ها نیست بلکه مرتبط با شوراها نیز می‌باشد؛ وقتی دودستگی در شوراها ایجاد می‌شود تنها مردم دچار خسران می‌شوند؛ باید تلاش شود اختلاف نظری وجود دارد به همدلی ختم شود و مسائل با همدلی پیش رود.

حیدری‌منش تاکید کرد: تصمیماتی که در جلسات گرفته می‌شود باید به جد پیگیری شود؛ نباید جلسه برای جلسه باشد؛ باید موضوعات در راستای خدمت‌رسانی به مردم باشد و این موضوعات در این جهت پیگیری شود؛ بحث دیگر مشارکت مردم در امور است؛ در نظام مردم‌سالاری دینی شوراها فرصت مشارکت مردم هستند؛ باید نقش مردم پررنگ شود تا رشد تولید محقق شود؛ باید از ظرفیت مردم در شکوفایی تولید در شهرستان بهره‌گیری شود؛ تعاونی‌ها یا نهادهایی که طرح و ایده دارند باید حمایت شوند.

وی با اشاره به راه‌اندازی واحدهای تعطیل در سال گذشته تاکید کرد: باید همت کرد تا این چنین اقدامات در سال جدید نیز تداوم و گسترش یابد و مسیرهای مسدودشده باز شود و موانع برطرف شود؛ باید همت کرد و کارها را جلو برد حتی اگر در سال‌های قبل این اقدامات انجام نشد یا به نتیجه نرسید؛ شوراهای اسلامی فرصت خوبی برای توانمندسازی مردم دارند.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با تاکید بر اهمیت بحث صرفه‌جویی اشاره داشت: در صورت مشاهده اسراف در دستگاه‌های اجرایی، دهیاری‌ها و شوراها برخورد خواهد شد و مسئله صرفه‌جویی مدنظر قرار گیرد؛ باید همت کرد اقدامات بهره‌ور باشند، ورودی‌ها را بررسی کرد و تحلیل شود خروجی‌ها به چه صورت بوده و تاثیرگذاری به چه میزان بوده است؛ باید تلاش کرد هم کار درست انجام داد و هم کاری که انجام می‌شود به درستی انجام شود؛ برای رسیدن به هدف برنامه‌ریزی لازم است؛ با تجمیع استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل نمودن آنها شاهد شکوفایی در عرصه‌های مختلف در شهرستان باشیم.

حیدری‌منش با اشاره به انتخابات در پایان سال بیان کرد: باید تلاش کنیم هم قدرت ملی در این انتخابات بروز داده شود و هم از ظرفیت‌های مردم استفاده شود تا انتخابات پرشور داشته باشیم و هم انتخابات سالم برگزار کنیم؛ اعضای شورای اسلامی به مثابه نمایندگان مردم هستند و سوگند یاد کردند که پاسدار حقوق مردم باشند و نباید در راستای حمایت از فرد خاصی قدم بردارند؛ باید تلاش شود تا زمینه برای تخلف انتخاباتی کاهش یابد و قانونی با هر گونه تخلفی برخورد شود.

وی افزود: مدیران در شهرستان باید ارتباط مناسبی با رسانه‌ها داشته باشند و اقداماتی که انجام می‌شود به گوش مردم برسانند؛ باید کارهایی که انجام می‌شود بیان شود و مدیران باید پاسخگویی به رسانه‌ها داشته باشند چراکه پاسخگویی به رسانه به مثابه پاسخگویی به مردم است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با تاکید بر جلوگیری از ناهنجاری‌های فرهنگی در سطح شهرستان اظهار داشت: با تلاش دستگاه‌های مختلف باید برنامه‌ریزی کرد تا مظاهر بی‌حجابی یا بدحجابی را در سطح شهرستان شاهد نباشیم؛ باید توجه به تکلیف واجب یعنی امر به معروف و نهی از منکر اولویت باشد؛ مدیران باید بر این امر اهتمام داشته باشند؛ از نکات دیگر بحث ساخت و ساز غیرمجاز است که باید از سوی شوراها مورد وجه ویژه قرار گیرد و همچنین نباید گزارشاتی از قبیل درگیری شوراها با این مسائل را شاهد باشیم که زیبنده نام شورایی نیست؛ قبل از آغاز شدن ساخت و ساز غیرمجاز باید اطلاع‌رسانی و جلوگیری شود.

دشمن در مسئله کشف حجاب با هدف فروپاشی خانواده قدم برمیدارد

سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، در این جلسه اظهار کرد: اولویت‌ها در ادارات باید به درستی مشخص شود تا مسیر به درستی طی شود؛ سال پرکاری را در پیش داریم که مجموعه دهیاریها و شوراها باید در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

وی افزود: تعطیلات در کشور طولانی مدت است به طور مثال تعطیلات در فروردین ماه به نحوی است که کل این ماه را از دست می‌دهیم؛ باید از خود مجموعه دولت و مجلس آغاز کرد هر چند برخی از مسئولین تعطیلات رسمی و غیررسمی نمی‌شناسند و همواره در حال خدمت‌رسانی هستند؛ باید این تعطیلات جبران شود و فعالیت شبانه‌روزی لازم است.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تذکر جدی رهبری همواره در آغاز کار مجالس ادوار مختلف این بوده است که نماینده برای خود کار نکند بلکه برای مردم کار کند؛ ممکن است مواردی حتی در مجلس انقلابی هم باشد که فعالیت‌های اقتصادی را بر خدمت به مردم ترجیح دهند که باید این امر از نظر اخلاقی مورد توجه همه مسئولین باشد.

رسولی‌نژاد تصریح کرد: مسئله گشف حجاب به گفته رهری هم حرام شرعی و هم حرام سیاسی است؛ برخی شاید به این امر واقف نباشند که دشمن برای چه مسائلی در این حوزه برنامه‌ریزی کرده است؛ بسیاری در این حوزه فریب خورده‌اند؛ دشمن فروپاشی خانواده را با امر حجاب و عفاف نشانه گرفته است؛ شاید مسئولی به امر حجاب و عفاف اعتقادی نداشته باشد ولی باید بداند این وظیفه قانونی اوست؛ این حرکت باید از اداراتو نهادها آغاز شود تا تاثیرات خود را بگذارد علاوه بر اینکه هر فرد موظف به این تذکر لسانی بدون درگیری است؛ برخی از درگیری‌ها مشکوک است و نشان از برنامه‌ریزی دشمن دارد.

وی اشاره داشت: اهمال در طرح صیانت از فضای مجازی که موجب توقف در اجرای این طرح شد، را در نیمه دوم سال در فتنه‌ای که اتفاق افتاد شاهد بودیم که چگونه در فضای آلوده مجازی آموزش به قتل رساندن نیروهای نظامی و بسیجیان را می‌داد؛ با توجه به تاکیدات رهبری در حوزه فضای مجازی که بارها دغدغه خود را در این زمینه بیان کردند، باید مجلس و دولت اقدامات مثبت و بهتری انجام دهند و نباید توپ را در زمین یکدیگر بیندازیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://khabarhayedimeh.ir/?p=112357

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.